קורס בניית אתרים בוורדפרס

למה ללמוד בניית אתרים בוורדפרס?

קורס בניית אתרים בוורדפרסקורס בניית אתרים בוורדפרס הוא אחד הקורסים המבוקשים בתחום פיתוח ובניית אתרים וזה לא פלא כאשר כ-30% מאתרי האינטרנט הקיימים בעולם נוצרו דרך מערכת וורדפרס. זהו מספר מדהים בייחוד כאשר מדובר במערכת שלא דורשת כלל ידע בבניית אתרים. הקלות בהקמת אתר אינטרנט דרך מערכת זו פשוט מדהימה והשיטה לא פחות מגאונית כי עם קצת ניסיון, תוך פחות משעה יש לכם אתר אינטרנט עם עמוד ראשי, כמה עמודי משנה, תפריטים, תמונות ואפקטים ויזואליים והתוצאה הסופית לא תבייש בונה אתרים מדופלם שלמד html, css, javascrip ועל הדרך הוסיף גם php.

למה וורדפרס כל כך מצליחה?

וורדפרס נוצרה במקור כמערכת להקמת בלוגים אך עם הזמן צברה פופולריות ופרסום ובאופן טבעי הותאמה המערכת גם ליצירת אתרים מלאים. נכון להיום היא הפלטפורמה המובילה בשוק וזאת בזכות כמה סיבות עיקריות:

חינם

יש לא מעט משמעויות חיוביות לקוד פתוח אבל בין המובילות הוא נושא המחיר. או בעצם שאין מחיר. זה לא עולה כסף. שני הדברים היחידים שכן עולים כסף הם רכישת הדומיין שזה בעצם שם האתר כמו כתובת האתר שאתם נמצאים בו כרגע שהיא seoclick.co.il ואחסון האתר ועל שניהם תשלמו בכל מקרה ובלי קשר לתשתית שבאמצעותה תבנו את האתר שלכם. אגב, בוורדפרס אין הגבלה לאיפה תאחסנו את האתר שלכם בניגוד לחברת Wix לדוגמא שמכריחה אתכם לאחסן את האתר בשרתים שלה.

קל

כל אדם בעל ידע בסיסי בתפעול מחשב ובגלישה באינטרנט, יכול להקים אתר וורדפרס. כל מה שצריך זה מחשב ואינטרנט ויש בלי סוף מדריכים והוראות של צעד אחר צעד באינטרנט שיעזרו לכם להתחיל.

קהילה

עוד דבר חיובי שמערכת מבוססת קוד פתוח מספקת היא הקהילה שבזכותה וורדפרס מתעדכנת, מתפתחת ומשתפרת. בנוסף יש מידע עצום באינטרנט על הנושא. נתקעתם במשהו ולא מצליחים לבצע פעולה מסוימת? בזכות הקהילה והתמיכה האדירה, תמצאו מידע ופתרון ללא מאמץ.

תוספים

אחד הדברים המדהימים ביותר שהקהילה מספקת הוא התוספים או ה-Plugins שניתן להתקין באתר שאתם מקימים. רוצים להוסיף לאתר שלכם אפשרות להקל על אנשים בעלי מוגבלויות? יש תוסף לזה. רוצים מערכת צ’אטים? יש תוסף. מה לגבי הטמעת מערכת סליקה? גם לזה יש תוסף. רוצים לעשות קידום אתרים אורגני על האתר שלכם במנוע החיפוש של גוגל? יש לזה תוסף. אגב, לא הכל ורוד בעולם התוספים וארחיב על זה מיד אבל עם השימוש בתוספים נכונים, תהליך הקמת אתר אינטרנט נהייה אפילו קל יותר. שילוב כל הדברים יחד יביא לבניית אתר אינטרנט כשר למהדרין בלי לדעת שורת קוד אחת.

מבוקש

כפי שהזכרתי כבר, כ-30% מאתרי האינטרנט בעולם הוקמו דרך מערכת וורדפרס אבל אם נבדוק את הנתון הזה בחתך של בעלי עסקים קטנים עד בינוניים, נראה שהאחוז יהיה משמעותית גבוה יותר. הרבה בעלי עסקים מחפשים בונה אתרים בוורדפרס והרבה אנשים פרטיים עושים קורס בניית אתרים בוורדפרס והופכים את זה לעסק מצליח כעצמאיים או כפרילנסרים.

תוספים – הצד האפ

הזכרנו את התוספים המדהימים אבל חשוב מאוד לציין שעניין התוספים הוא גם תחום מאוד בעייתי ושנוי במחלוקת במערכת וורדפרס, הסיבה היא שחלקם הגדול של התוספים מפותח ע”י מתכנתים חובבנים שלא ידוע הרבה עליהם, על דרך עבודתם ועד כמה מחמיר ומקיף היה תהליך הבטחת האיכות שהם ביצעו בסיום פיתוח ה-Plugin. הבטחת איכות לקויה ולא מספקת עלולה להוביל למצב של פרצות וחורי אבטחה חמורים באתר האינטרנט שלכם ואלה עשויים לגרום להשבתת האתר במקרה הרע או לגרימת נזק בלתי הפיך במקרה הגרוע. לכן, לפני התקנה של תוסף כלשהו, כדאי מאוד לבדוק המלצות ולחקור באופן מקיף ככל ניתן על התוסף כדי להימנע ממצב לא נעים בעתיד.

לסיכום

נכון להיום, “חם מאוד” במקצועות האינטרנט ובמיוחד בפיתוח ובניית אתרים שכוללים את מערכת וורדפרס. בונה אתרים בוורדפרס נמצא מבחינת תעסוקה באותה רמה ובלי רגשי נחיתות עם מתכנתי html, css, javascrip, php. כמובן שכדי להיות מוכן מול כל הפתעה והתקלה, יהיה חכם מצדו בנוסף להשקיע בלימוד בניית אתרים בשיטות הנוספות והשילוב יחד של כל השיטות יהפכו אותו לבונה אתרים שלם ובעל ידע מקיף שיאפשר לו להתמודד עם כל סוג של בקשה ומשימה. קורס בניית אתרים בוורדפרס יהיה צעד ראשון מושלם עבור אלה שמעוניינים להיכנס לעולם בניית אתרים ומניסיון, מכאן התיאבון לידע בתחום רק גדל.

צרו קשר אתנו ב-SEOClick למידע נוסף על קורס וורדפרס.