youtube

קידום ביוטיוב

קידום ביוטיוב

קידום ביוטיוב הוא נושא מעניין וחשוב…

לפני שנתחיל עם הפוסט, אני רוצה שתדעו שאנחנו חברה לבנייה וקידום אתרים.

מאוד נשמח לשוחח אתכם ולייעץ לכם בחינם בכל נושא שקשור לתחומי התמחותנו.

מקווה שהרשום במאמר יענה על שאלותיכם ויעשיר אתכם.

מצוות SEOClick המשך קריאה מהנה ומועילה.

10 טיפים לקידום והגדלת חשיפה של סרטים ב-YouTube


קידום ביוטיוב ופרסום סרטונים ביוטיוב הם בין הדרכים המוכרות והאפקטיביות שיש נכון להיום להגברת זרימה של תעבורה אינטרנטית אל אתרכם. כמו פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות, גם ליוטיוב יש את היכולת להגביר ולהגדיל מודעות וחשיפה של חברה, מותג, מוצר ושירות לקהל הגולשים באינטרנט.

יוטיוב מאפשרת לכולם להקים ערוץ ולפרסם בו סרטונים. מטרתכם באמצעות סרטונים אלה לגרום לצופים לבצע פעולה כלשהי, כמו לדוגמא השארת תגובה, לחיצה על Like או Dislike ולהזמין אותם לבקר באתר האינטרנט שלכם דבר שמאוד דומה לפתיחת דף עסקי בפייסבוק שאותו מזינים בפוסטים וממתינים לתגובות העוקבים.

למי זה מתאים ומה זה דורש?


למי שרוצה לקחת את הנושא הזה ברצינות. יצירת סרטים בכלל ועבור יוטיוב בפרט הוא תחום הרבה יותר מורכב מכתיבת פוסטים ומאמרים בפייסבוק. למי שאין את הכישורים הטבעיים לזה, עלול למצוא את עצמו משקיע מאמצים רבים ושעות רבות כדי ללמוד את התורה ולא תמיד ההשקעה משתלמת.

מעבר ליכולת להיות פוטוגני מול מצלמת וידאו, צריך גם לדעת לדבר ברהיטות ובשטף, להשקיע בציוד וידאו ובציוד סאונד, להשקיע ביצירת סביבה ידידותית למצלמה מבחינת תאורה ואקוסטיקה ולרכוש תוכנות לעריכת וידאו וכמובן גם ללמוד להשתמש בהן.

אני לא מנסה להוציא לכם את הרוח מהמפרשים, לא זאת הכוונה. יוטיוב מלאה בסרטונים מצליחים מאוד שצולמו באיכות נוראית דרך טלפונים ניידים אבל המסר שאני מעוניין להעביר אליכם הוא שבמידה והחלטתם שאתם רוצים ליצור סרטונים כדי להגביר את החשיפה שלכם דרך ערוץ יוטיוב אז מאוד רצוי שהצופים ירגישו וייראו רמה איכותית ומקצועית. התחרות על הקלקות של המבקרים ביוטיוב היא גדולה מאוד והצגת סרטונים מקצועיים, מושקעים ואיכותיים רק יתנו לכם יתרון מול המתחרים.

כללים וטיפים ליוטיובר המתחיל


אבל נניח לצורך העניין שיצירת סרטים ליוטיוב היא לא בעיה בשבילכם ואפילו יש לכם כבר כמה סרטונים טובים מאוד שהם מוכנים להשתחרר לאוויר העולם האינטרנטי. האם כל מה שנדרש הוא פשוט לעלות אותם לערוץ שלכם וזהו? מה כדאי לכם לעשות כדי להגביר את החשיפה שלהם, מה השיטות ואיך עושים את זה?

ביצוע תהליך אופטימיזציה עבור סרטונים ביוטיוב למעשה לא כל כך שונה מביצוע תהליך קידום אתרים מקצועי באינטרנט אבל כדאי לעקוב אחרי הטיפים והכללים הבאים כדי שתהליך הקידום יהיה יעיל יותר.

הנה 10 טיפים עבורכם שעשויים בהחלט להשפיע על כמות הצפיות והחשיפה שיקבלו הסרטים שתעלו ליוטיוב:

טיפ ראשון:


הטיפ הראשון שלי עבורכם הוא שתחשבו היטב לפני קניית הציוד, התוכנות והכנת מקום שיתאים לצילום. ייתכן מאוד שיהיה לכם זול יותר, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת השקעת זמן, לשלם על שירותיו של צלם מקצועי שיודע ומכיר את העולם של יוטיוב ובעל הכישורים המתאימים לצלם עבור המדיה הזאת. תנו לו לדאוג לכל מה שקשור לצילום ותפנו את עצמכם לנושאים שאתם מבריקים ושולטים בהם, לדוגמא אולי התוכן והתמליל של הסרטון.

טיפ שני: אורך הסרטון


מחקרים מראים שלאורך הסרטון יש השפעה גדולה מאוד על הדירוג של הסרטון. אורך אידאלי של סרטון נע בין 10-15 דקות וזאת משום שלזמן צפייה מצטבר פר סרטון הוא מדד חשוב מאוד עבור יוטיוב. לדוגמא, נניח שהעליתם לערוץ שלכם שני סרטונים. אחד באורך של 10 דקות והשני באורך של 5 דקות. בשניהם צפו 100 גולשים. הסרטון שאורכו 10 דקות השאיר צופים מול המסך לזמן מצטבר של 1000 דקות. לעומת זאת, הסרטון שאורכו 5 דקות, השאיר צופים מול המסך רק לזמן של 500 דקות. באיזה סרטון לדעתכם הצופים נחשפו ליותר פרסומות? ברור שבסרטון שאורכו 10 דקות ובגלל זה יוטיוב אוהבת סרטונים ארוכים אך לא ארוכים מידיי מחשש שישעממו את הצופים.

טיפ שלישי: 15 שניות


15 השניות הראשונות של הסרט הן שקובעות אם הצופים שלכם נתפסו בחכה או שיעברו לסרטון אחר. ב-15 השניות האלה אתם צריכים לגרום לצופים שלכם להאמין ששווה להם להשקיע מזמנם הפנוי ולראות את המשך הסרטון ושזה ישתלם להם. יש הרבה שיטות ודרכים ליצירת פתיח מעניין ומסקרן לסרטון יוטיוב, אבל מה שעובד בדרך כלל הוא לתמצת את תוכן הסרטון, לתת דוגמא ולהראות ש”המוצר” שאתכם “מוכרים” לצופים אכן ראוי לתשומת ליבם ומאוד בקצרה להזכיר מה צפוי להם בהמשך הסרטון.

טיפ רביעי: מילת מפתח בכותרת


רצוי מאוד שמילת המפתח תופיע בכותרת של הסרטון ואפילו בתחילת הכותרת וזאת מתוך הכוונה למשוך את הצופים שהקלידו את הביטויים הרלוונטיים לסרטון שלכם. נניח לדוגמא שאני מחפש ביוטיוב “מצלמה מומלצת עד 1500 שקל“. רוב הסיכויים הם שסרטונים שיופיעו בראש רשימת תוצאות החיפוש מכילות בכותרת שלהם את מה שאני מחפש. ככל שנרד למטה בתוצאות החיפוש נראה שמילות המפתח מופיעות בכותרת פחות ופחות עד שייעלמו לגמרי.

טיפ חמישי: מילת מפתח בסרטון


גוגל ויוטיוב יודעות לצפות ולהקשיב לסרטים שלכם. הן מבינות את מה שאתם אומרים ויודעות מתי אתם אומרים. לכן, חשוב גם להזכיר את מילות המפתח גם בתחילת הסרטון וגם מספר פעמים בהמשכו והסיבה היא אותה הסיבה כמו בכותרת, כדי שהצופים ימצאו את התוכן שהם מחפשים.

טיפ שישי: תפעילו את הצופים שלכם


תגרמו ותכוונו לאינטראקציה של הצופים אתכם. בקשו מהם להירשם לערוץ שלכם במידה והם אהבו את תוכן הסרטון, בקשו מהם ללחוץ על Like במידה ותוכן הסרטון מצא חן בעיניהם ובקשו מהם לרשום תגובות במידה ויש להם הערות או שאלות.

טיפ שביעי: תמונה מקדימה


לתמונה מקדימה יש השפעה גדולה על ההחלטה של הצופה בין אם להיכנס ולצפות בסרטון או לעבור לאחר. במידה ולא תעלו תמונה, יוטיוב ייקחו פריים מתוך הסרטון ממקום אקראי באמצע ויהפכו אותו לתמונה מקדימה. כמובן שזה לא מובטח שיוטיוב יבחרו את הפריים האידאלי עבורכם. לכן כדאי לכם להכין מראש תמונה מקדימה ולהשתמש בה. נסו לבחור תמונה צבעונית ומושכת. בדקו את התמונות המקדימות של הסרטונים שמתחרים בשלכם ובמידה ורוב התמונות המקדימות בעלי גוון מסוים, אז נסו להיות שונים מהם ובולטים יותר. השקיעו גם בטקסט ענייני שיופיע על גבי התמונה ועם זה שלבו גם כותרת מעולה שתכלול את מילת המפתח כפי שכבר הזכרנו.

טיפ שמיני: הכותרת


הכותרת של הסרטון הוא הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים להתמקד בו. גם אם הכנתם את הסרטון המושלם. כותרת שלא פוגעת בדיוק בנקודה הנכונה, לא תמשוך את הגולשים לסרטון שלכם. נסו לעורר רגש עם הכותרת והדגישו מילים שנראות לכם חשובות. נסו לדחוס את תוכנו של הסרטון בתוך הכותרת.

טיפ תשיעי: התיאור


גם תיאור הוא בעל חשיבות לא מבוטלת ומילת המפתח חייבת להופיע גם בה. התיאור חייב להיות בעל תוכן משכנע ביותר שמתאר בצורה תמציתית את תוכן הסרטון. אל תכניסו קישור לאתר האינטרנט שלכם ולא מספר הטלפון.

טיפ עשירי: ריגול תעשייתי


קצת תושייה לא תזיק כאן אז חפשו סרטונים מצליחים שיש להם כמות גדולה של צפיות, גם של המתחרים שלכם ובדקו איך הם נסחו את הכותרת והתיאור של הסרטון. בחנו את התמונה המקדימה שהם ואת העיצוב שהם בחרו. לבסוף שימו לב לפתיח ולאורכו ולאורך הכולל של הסרטון. אני בטוח שברוב הסרטונים המצליחים שתבדקו, מאפיינים אלה יהיו די דומים. לכם רק נשאר לעשות את אותו הדבר. צרו את הגירסה שלכם לסרטון המצליח. למה להמציא את הגלגל כשמישהו כבר עשה את בשבילכם.

סיכום


יוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם אחרי מנוע החיפוש של גוגל. לרתום את כוחו של מנוע זה ולנצל אותו רק יועיל לעסק שלכם. כמו לכל משחק גם למשחק הזה יש חוקים וכללים והם לא קשים או מסובכים במיוחד. שחקו את המשחק לפי הכללים שרשמתי עבורכם ותהליך הקידום רק יגדיל את הסיכוי של הסרטון שלכם להגיע לחשיפה מקסימאלית. לא יעבור זמן רב עד שתשימו לב גם לגדילת תנועת המבקרים והגולשים באתר האינטרנט שלכם.

במסגרת מאמרי הטיפים והטריקים שלנו, מומלץ מאוד לקרוא גם את המאמר קידום אתרים עשה זאת בעצמך.

צרו קשר אתנו ב-SEOClick ליעוץ חינם בנושא קידום ב-YouTube וקידום אתרים בגוגל.

Leave a Comments

Your email is safe with us.
*
*

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support