קידום אתרים עשה זאת בעצמך

קידום אתרים עשה זאת בעצמך

קידום אתרים עשה זאת בעצמך

קידום אתרים עשה זאת בעצמך זה מעניין וחשוב…

אבל לפני שנתחיל עם הפוסט, אני רוצה שתדעו שאנחנו חברה לבנייה וקידום אתרים.

מאוד נשמח לשוחח אתכם ולייעץ לכם בחינם בכל נושא שקשור לתחום התמחותנו.

מקווה שהרשום במאמר יענה על שאלותיכם ויעשיר אתכם.

מצוות SEOClick המשך קריאה מהנה ומועילה.

16 כלים וטיפים לקידום אתרים עשה זאת בעצמך שיעזרו לכם להיות מדורגים במקום הראשון בגוגל והכי מגניב… הם לגמרי חינם.


יש לכם אתר אינטרנט ואתם רוצים להביא אותו להיות ראשון גוגל. הצד ההרפתקני שלכם מתחיל לפתח התרגשות ומשמיע קולות של “יאללה, נלמד משהו חדש ונעשה את זה בעצמנו! כמה קשה זה כבר יכול להיות?”, אז קשה זה לא והאמת, זה גם לא כל כך יקר, למעשה הכלים שתיכף תקראו עליהם הם חינמיים לחלוטין ועושים את העבודה בצורה מצוינת.

אז איך עושים את זה?


חלק יגידו להשקיע בקישורים פנימיים ומוצלבים. אחרים יעדיפו לעשות אופטימיזציה לאתר ולהשקיע בתוכן. שני הדברים האלה יעזרו לכם מאוד לשפר את דירוג האתר שלכם בגוגל אבל יש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות וגם בלי לקרוע את הכיס.

במאמר זה אספר לכם על 16 טיפים ושיטות לביצוע קידום אתרים בעזרת כלים מצוינים וחינמיים שלכולם יש גישה אליהם. לתשומת ליבכם, אין חשיבות למיקום של כל אחד מהטיפים והכלים ברשימה. מטרת מאמר זה הוא לא לדרג אותם אלא לחשוף אותם בפניכם.

בואו נתחיל!

טיפ 1: WordPress


הבסיס לקידום אתרים מוצלח מתחיל עוד לפני בניית האתר וזה בבחירת התשתית עליה אתר האינטרנט מוקם. זה נתון ידוע בקרב קהילות בוני אתרים ומקדמי האתרים שפלטפורמת WordPress הרבה יותר ידידותית ומפשטת את ביצוע פעולת הקידום האורגני והסוד טמון בשתי סיבות עיקריות:wordpress

 • ממשק – הדרך בה הכול פרוס ומוצג לפניכם בכל עמוד או Post, מהכותרת דרך התיאור ועד השדה של מילות המפתח. הכול קל, ברור ופשוט.
 • Plugins – אי אפשר להזכיר את WordPress מבלי לדבר על התוספים שמפותחים עבור המערכת הזאת. וורדפרס היא מערכת קלה לשימוש אבל מה שהתוספים עושים זה פשוט הופכים את תהליך בניית בלוג או אתר אינטרנט למשחק ילדים מגניב וכיפי.

יש המון תוספים שקשורים ל-SEO ועל אחד המומלצים ביותר תקראו בטיפ הבא.

טיפ 2: Yoast SEO


Yoast SEO

אם מדברים על Plugins, התוסף Yoast לוורדפרס הוא אחד הכלים הטובים והמוכרים ביותר שיש נכון להיום בנושא קידום אתרים. Yoast הוא כלי שמראה לכם בצורה ויזואלית בשימוש צבעי רמזור, מה לא תקין ואיך לתקן:

 • אדום – המצב בעמוד מבחינת קידום אתרים טעון שיפור רציני.
 • כתום – המצב בעמוד מבחינת קידום אתרים הוא בסדר אך רצוי להמשיך לעבוד עליו.
 • ירוק – המצב בעמוד מבחינת קידום אתרים הוא מספיק טוב כדי לשחרר אותו לאוויר.

הצבעים הם לא האינדיקציה היחידה למצבו של עמוד, ניתן לראות גם פירוט של תקלות שדורשות תשומת לב ושל כאלה שכבר טופלו בכל עמוד ועמוד באתר האינטרנט. התוסף יציג לכם אם חרגתם במספר התווים המותר בכותרת או בתיאור של הדף שאתם עובדים עליו, יציג התראות לגבי מילת המפתח של העמוד ויבדוק את כמות המילים (מינימום 300 מילה) ומצב הפסקאות בו. בנוסף Yoast SEO יציג נתונים לגבי מצב הקישורים בעמוד וכמות החזרות של מילות המפתח בטקסט עצמו.

לא מצליחים להגיע לצבע ירוק בפרמטר כלשהו? ייתכן וזה לא כל כך נורא. תחקרו כמה משמעותי פרמטר זה עבור Google. יכול להיות שתגלו שהוא לא קריטי וחבל להשקיע בו את הזמן שלכם. אגלה לכם שברשימת הפרמטרים החשובים נמצאים בין היתר: כותרת, תיאור, מילת מתפחח, H1 עד H4, כמות המילים בעמוד ומספר החזרות על מילת המפתח (לא לחרוג מעבר ל-4 חזרות).

את התוסף ניתן להתקין בגרסה חינמית או בתשלום. שתי הגרסאות מעולות וכדאי לבדוק את ההבדלים באתר החברה. ההתקנה, כמו כל תוסף אחר ב-WordPress, היא פשוטה ביותר.

טיפ 3: Google Search Console


השירות החינמי הזה מציג נתונים על איך Google רואה את אתר האינטרנט שלכם. במידה והוא יאתר תקלות באתר, תוכלו להשתמש בו זה כדי לתקן אותן באמצעות הכלים שהוא מספק Google Search Console נותן לכם גישה למידע הבא:

 • מציג שגיאות בסריקת עמודים. כאשר יש שגיאות שלא מטופלות ועמודים מסוימים לא נסרקים ע”י גוגל, האתר לא ידורג על לפי הפוטנציאל המלא שלו.
 • מידע על קישורים אל האתר שלכם מאתרים אחרים.
 • מציג מידע על URLים חסומים. ניתן לחסום את גוגל ומנועי חיפוש אחרים מלסרוק דפים באתר האינטרנט באמצעות קובץ שנקרא robots.txt. הכלי הזה יעזור לכם להבין האם הקובץ עושה את עבודתו בצורה תקינה.
 • Search Console מעדכן במידה ומצא תוכנות זדוניות באתר שלכם.
 • Search Console מעדכן במידה ומצא שגיאות בקוד ה-HTML באתר.
 • מאפשר לסרוק כל עמוד שתבחרו גם אם הוא לא מאתר האינטרנט שלכם אבל גוגל לא מתחייבת שתסרוק כל עמוד שתתבקש.

טיפ 4: Google Analytic


Google Analytic הוא אחד השירותים השימושיים ביותר לניתוח תעבורה אינטרנטית אשר מראה נתונים על האינטראקציה בין הגולשים לאתר האינטרנט שלכם. בין יתר הדברים תמצאו שם את המידע הבא:statistic

 • דוחות על מבקרים וגולשים באתר האינטרנט שלכם, לדוגמא כמות כוללת של מבקרים, זמן השהייה שלהם ומיקומם הגיאוגרפי.
 • נתונים בנושא מילות מפתח, לדוגמא הביטויים שמזרימים מבקרים לאתר, מילות המפתח שהומרו למכירות ומילות המפתח שמשאירים מבקרים באתר לזמן רב.
 • נתונים על תוכן האתר, לדוגמא באיזה עמודים הגולשים מבקרים יותר ובאיזה הם מבקרים פחות.

טיפ 5: התאמה לטלפונים סלולריים


חשוב לזכור שכמות החיפושים שמבוצעים דרך טלפונים ניידים, עקפו את כמות החיפושים דרך מחשבים. מבחינת גוגל, טלפונים ניידים הם בעלי חשיבות רבה מאוד ביותר מכיוון שאדם שמחפש מידע, מוצר או שירות דרך טלפון נייד, בדרך כלל יימצא בחוץ וכנראה כבר אחרי שהחליט שהוא מעוניין לבצע רכישה.

cell phoneאתר שיציג את תוכנו באופן לא קריא או לא ברור יאבד גולשים ולקוחות פוטנציאליים. ניתן לבדוק את מצבו של האתר שלכם דרך לא מעט אתרים ברשת. הנה שניים שמצאתי עבורכם:

גוגל לא אוהבת אתרים לא מותאמים לצפייה וגלישה דרך טלפונים סלולריים ומשפיעה על הדירוג שלהם באופן שלילי. תקלה כזאת אמנם יהיה לכם קשה לתקן בעצמכם ותצטרכו לגייס לעזרתכם בונה אתרים אבל במידה ועדיין לא בניתם אתר או שהאתר בתהליך בנייה, ודאו מול בונה האתרים שלכם שהאתר יהיה רספונסיבי. במידה ואתם בונים אתר בעצמכם דרך WordPress, ודאו שבחרתם Theme (ערכת נושא) רספונסיבי.

טיפ 6: Google AdWords


מחקר מילות מפתח הוא אחד הדברים החשובים ביותר והפעולה הראשונה שחובה לעשות לפני התחלת תהליך של קידום אורגני או קידום ממומן. אם בעבר לפני פרסום מוצר חברות פרסום היו מארגנות קבוצות מיקוד כדי להבין את חשיבתו, התנהגותו והמניעים של הצרכן הפוטנציאלי, היום ניתן להשיג את המידע הזה דרך ביצוע מחקר מילות מפתח.

Google AdWords הוא אחד הכלים המוכרים והקלים ביותר לשימוש. יש עוד אתרים אחרים שמציעים כלים דומים, חלקם בחינם ואחרים בתשלום אבל לדעת מומחים רבים, השירות של גוגל הוא האמין והמדויק שבינהם.

טיפ 7: Screaming Frog


Screaming Frog היא תוכנה שמורידים ומתקינים על PC או MAC, סריקת אתר באמצעות התוכנה תראה לכם בצורה הכי טכנית ביותר את מצב האתר. כל המידע האפשרי על האתר, מוצג בצורה ברורה למשתמש ומחולק לנושאים. התוכנה מאפשרת לבצע בדיקה, עמוק בתוך קוד האתר. מילות מפתח, כותרת, תיאור, כמות המילים בכל עמוד, פרמטרים כמו H1 ו-H2, קישורים וזמני טעינה, אלא הם רק חלק קטן מהאינפורמציה שהתוכנה המעולה הזאת מספקת.

התוכנה לא מתאימה לכולם והיא מיועדת יותר עבור משתמשים מתקדמים אבל שווה ביותר לחקור עליה וללמוד להשתמש בה. יש הרבה מדריכים מפוזרים ברחבי האינטרנט וסירטונים ב-Youtube. היא מספקת מידע בעל ערך רב שיעזור לכם להבין מה לא תקין ולשפר את מיקום האתר שלכם בגוגל. התוכנה מגיעה בשתי גרסאות, חינמית ובתשלום. ההבדל הוא שהגרסה החינמית מוגבלת ל-500 פריטים בכל פעולת סריקה. הכוונה לפריט הוא עמוד, פוסט, קובץ להורדה ותמונה. אתרים קטנים יסתדרו מצוין עם הגרסה החינמית.

הנה מדריך מפורט לשימוש בתוכנה.

טיפ 8: SEO SiteCheckup


כל מה שצריך לעשות באתר הזה הוא להכניס את ה-URL של האתר שאתם רוצים לסרוק ולנתח ולהמתין כמה שניות בסבלנות. מעבר לציון שתראו בין 0-100, האתר יציג דו”ח מפורט של מה תקין, סביר או דורש טיפול דחוף באתר. ללא רישום, תוכלו לסרוק רק אתר אחד ביום. אחרי רישום לשירות, תוכלו לסרוק עד 5 אתרים ביום בחינם. כמו כן יש אפשרות לקבל לשבועיים של התנסות את השירות המלא.

טיפ 9: Google PageSpeed Insights


פרמטר נוסף  שמשפיע על הדירוג של גוגל הוא מהירות טעינת האתר. חשוב מאוד שהאתר יהיה כמה שיותר קליל ומהיר לטעינה ובעיקר במכשירים ניידים כי בגלל היותם ניידים, אדם יכול למצוא את עצמו במקומות עם קליטה סלולרית נמוכה אשר משפיעה על מהירות הגלישה. ככל שהאתר קליל יותר, הוא יטען מהר יותר גם במקומות בעלי קליטה סלולרית חלשה.

הכלי PageSpeed Insights מראה לכם ציון שמיצג את מהירות הטעינה של האתר במחשב ובמכשיר טלפון נייד והדבר שהופך את הכלי לכל כך טוב הוא שבאותו העמוד מתחת לציון, תקבלו רשימה של כל הדברים באתר שלכם שמאטים את מהירות הטעינה יחד עם המלצות איך לתקן אותם.

טיפ 10: תוכן


כשמדברים על תוכן בהקשר לאתרי אינטרנט ובלוגים אז מתכוונים לשני דברים: כמות ואיכות. במחקר שנעשה בנושא, גילו שעמודים שהציגו מאמרים בעלי 2000 מילים, זכו להיות מדורגים במקומות גבוהים יותר ממאמרים בעלי 1700 ו-1500 מילים. תשקיעו במאמרים שלכם, נפחו אותם ככל שניתן מבלי לסטות מהנושא העיקרי ומבלי שהקוראים יאבדו עניין ויינטשו את העמוד. מאמרים ארוכים שמרתקים את הגולש ומשאירים אותם עד לסיום קריאת המאמר משפרים את המדד שנקרא “זמן שהייה“, זהו פרמטר נוסף שגוגל בודקת וזמן שהייה ארוך יותר מוסיף נקודות דירוג.

גוגל יודעת לקרוא תוכן, להבין אותו להסיק אם הוא רלוונטי למילות המפתח שהוכנסו בחיפוש. זמן שהייה קצר באתרכם יכול להעיד על מידע לא רלוונטי לגולש למרות שמילות המפתח תואמות וזה אומר שהמידע שמוצג בעמודכם חייב להיות תואם לצפיות הגולש. תשקיעו ותקפידו על מידע מפורט, איכותי ואמין ככל שניתן כדי לא לגרום למבקרים באתר לצאת ממנו ולהשלים את המידע החסר להם מאתרים אחרים.

טיפ 11: כתיבה בפורמט נכון


Google אוהבת תוכן. השאלה היא איך כותבים בצורה נכונה כך שלא נגרום למבקרים חווית קריאה מתסכלת ונאלץ אותם לצאת מהדף או חלילה לעזוב את האתר לגמרי. הנה כמה כללים לכתיבת נכונה של תוכן באתרי אינטרנט:

 • פסקאות קצרות – הגבילו את הפסקאות לשניים עד שלושה משפטים. זה בסדר גם לכתוב פסקאות של שורה אחת אבל רצוי לא יותר מידי.
 • משפטים קצרים – השתדלו לקצר משפטים מכיוון שיש קושי לקרוא משפטים ארוכים על גבי מסך.
 • תתי כותרת – אנשים לא בדיוק קוראים תוכן באתרי אינטרנט, הם סורקים אותו. כדי להקל עליהם, השתמשו בהרבה תתי כותרת ברורים ושמספקים מידע שילוו את הקוראים לכיוון תחתית העמוד.
 • שימוש בתבליטים – כאשר אתם רושמים בפסקה מידע כמו עובדות, רעיונות או דוגמאות (כמו בטיפ הזה), דבר שמאוד מקל על פעולת הסריקה הם תבליטים.

טיפ 12: Copyscape


Google מתקשה להחליט איך לדרג שני עמודים בעלי אותו תוכן ולאיזה עמוד להעניק נקודות דירוג רבות יותר ולאיזה פחות, לכן היא לא אוהבת תוכן שמוכפל. לרוב, בעיות תוכן משוכפל צצות כאשר מחליטים להקים שני אתרים אינטרנט, אתר עבור גלישה רגילה ואתר נוסף מותאם לגלישה דרך טלפונים ניידים. התוכן חייב להיות דומה בשני האתרים אבל ממשק המשתמש שונה. במקרה הזה הפתרון האפשרי הוא תג קנוניקל אבל לא אכנס לפרטים על זה עכשיו.

תרחיש נוסף: נניח וכתבתם מאמר מעולה, ארוך ומושקע ואתם מרגישים שהעמוד הזה לא מתרומם ולדעתכם הוא מדורג נמוך מידי ואתם חושדים שאולי התוכן שלכם שוכפל איפשהו ברשת האינטרנט. כנסו לאתר Copyscape והכניסו את הקישור שתוכנו חשוד כמשוכפל והמתינו לתוצאות. במידה ואכן תמצאו את התוכן שלכם במקום אחר ברשת, עליכם לפנות לבעליו ולדרוש ממנו להוריד את העמוד.

אתר נוסף שמספק שירות דומה נקרא Siteliner.

טיפ 13: רשתות חברתיות


פתיחת עמודים עסקיים ברשתות חברתיות כמו Facebook, Twitter, Google My Business ו-linkedIn יחזקו מאוד את האתר שלכם בעיניי Google. פתיחת דף עסקי ב-Facebook לדוגמא ועדכון הדף בתדירות בנושאים הקשורים לאתרכם כמו השקת מוצר חדש, תוכניות לגבי השנה הקרובה או טיול לחו”ל שכל עובדי החברה יצאו אליה. כמובן לעדכן את הדף בתמונות וסירטונים איכותיים ולהשיב לעוקבים על תגובות ושאלות, כל אלה יגבירו תנועתמבקרים אל אתרכם דבר שישפר את המיקום שלכם בתוצאות החיפוש. גם את Youtube כדאי לגייס לעזרתכם ולגרד עוד כמה נקודות, אז הטמיעו באתר האינטרנט שלכם סרטונים שאתם צלמתם.Social Media

 טיפ 14: SEOQuake


הפעם משהו קצת שונה. מדובר בהרחבה מאוד פופולרית בעולם ה-SEO שניתן להתקין על Google Chrome ועל Firefox. ההרחבה מספקת סקירה כללית ברמת ה-SEO לכל אתר שאתם גולשים אליו ומציגה נתונים כמו המספר הכולל של העמודים ש-Google כבר אנדקסה, שיתופים ברשתות חברתיות, גיל בדומיין וקישורים חיצוניים. ההרחבה מספקת מידע בזמן אמת בזמן גלישה ואין צורך לספק לה נתונים.

SEOQuake מבצעת גם ניתוח לאתר האינטרנט ומציגה לכם את התוצאות כך שתוכלו לראות את כל הנושאים הדורשים תיקון.

טיפ 15: Google Trends


יש משפט שאומר שהנבואה נתנה לטיפשים אבל אם יש משהו שמתקרב ליכולות שיש למגדת עתידות המנופפת ידיים מעל לכדור בדולח אז זה רק השירות של גוגל שנקרא Google Trends. תארו לכם שאתם משחקים שחמט ויש לכם את היכולת לחזות את המהלכים הבאים של המתחרה שלכם, זה יהיה מדהים, לא? זה נכון לגבי כל תחום תחרותי והידיעה לאיזה כיוון נוטה שוק מסוים נותנת למשווקים יתרון עצום על המתחרים.

Google Trends מראה שינויי מגמות בנפח החיפושים עבור נושאים ומונחי חיפוש שונים בפרק זמן ותקופה שתבחרו ועוזר להבין עד כמה פופולרי הנושא בארץ ובכל מקום אחר בעולם. שימוש בשירות זה יאפשר לכם כתיבת תוכן רלוונטי יותר ולהיות בכמה צעדים לפני המתחרים שלכם.

טיפ 16: בדיקת מיקומים


אז עכשיו, אחרי שיישמתם את כל הטיפים והטריקים, אתם תרצו לדעת איך פרוייקט קידום האתר מתקדם והאם הוא נושא פרי. זה יהיה בזבוז זמן לעבור ידנית על רשימת תוצאות החיפוש כדי לבדוק באיזה מיקום העמודים שלכם נמצאים. יש אתרים שיתנו לכם את השירות חינם עבור מספר מוגבל של ביטויים ואלה שניים שמצאתי עבורכם:

 • https://proranktracker.com – באתר זה תקבלו את האפשרות לעקוב אחרי עד 25 ביטויים ועמודים בחינם.
 • https://www.kolyom.co.il – באתר זה תקבלו את האפשרות לעקוב עד 120 ביטויים ועמודים בחינם.

לגבי השאלה עד כמה מדויקים הם אז אין לי תשובה מוחלטת לגבי זה. לפעמים הופתעתי לגלות שהם בול על מקום הנכון בזמן ששירותים אחרים שהם בתשלום לא הצליחו לדייק ולפעמים הסטייה מהמצב האמתי הייתה משמעותית אבל גם לדעת בערך איפה אתם ממוקמים עדיף על לא לדעת בכלל.

מה עם קישורים חיצוניים?


לא הכנסתי את הסעיף הזה בכוונה לרשימה הממוספרת ומיד אסביר למה. היחס לקישורים חיצוניים הפך להיות לסוג של “קיצור דרך” שהרבה מנצלים (גם אנשי SEO מן השורה) כדי להביא אתרים לא מושקעים (בלשון המעטה) למיקום גבוה במנוע החיפוש בזמן שהם נטולי ערך משמעותי עבור הגולשים ולא “הרוויחו” את דירוגם בעקבות עבודה קשה של ביצוע אופטימיזציה מקומית לאתר או השקעה של ימים ושבועות על תוכן ועל כתיבת מאמרים.

הנחת קישורים חיצוניים חייבת להתבצע במקביל ליצירת תוכן, לכתיבת מאמרים ארוכים ומושקעים. מאמרים שנכתבו אחרי ביצוע מחקר רציני ומעמיק בנושא המרכזי שלהם והם בעלי רלוונטיות למילות המפתח ולגולשים. שילוב הכוחות הללו יחד, הוא שימשוך תעבורה אינטרנטית איכותית והגולשים באתר הם אלה שישפיעו ויביאו את השיפור המשמעותי ביותר בדירוג.

סיכום


בסיכומו של מאמר זה, אספר לכם על הכלי האחרון והסודי ביותר לקידום אתרים עשה זאת בעצמך שמעטים יודעים עליו… והוא… אתם. אתם צריכים להבין את הגולשים שלכם טוב יותר מכל אחד אחר ואם אתם לא תבינו אותם, סביר להניח שהאתר שלכם יהיה ריק ממבקרים והדירוג של אתרכם במנוע החיפוש של גוגל יהיה נמוך בהתאם.

רק כאשר תכנסו לראש של הגולשים ותבינו את צרכיהם ותיבנו את האתר שלכם בהתאם וסביב צרכים אלה, אז ורק אז תשכנעו גם את גוגל ששווה לה לדרג אתכם גבוה כי בסופו של דבר, אתר האינטרנט שלכם נבדק ונבחן על פי התרומה והתועלת שהוא מספק לציבור המבקרים.

אני משתדל לעדכן את הפוסט הזה מידי פעם ולהוסיף עוד כלים ושירותים חינמיים. תחזרו מידי פעם לבדוק אם השתנה משהו.

במסגרת מאמרי הטיפים והטריקים שלנו, שווה אחר כך לקרוא גם את המאמר קידום ביוטיוב.

צרו קשר אתנו ב-SEOClick לקבלת יעוץ חינם על קידום אתרים מקצועי ואיכותי.

Leave a Comments

Your email is safe with us.
*
*

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support